Међуодељенска сарадња
24. децембар 2015.Почиње друго полугодиште
11. јануар 2016.Стручно усавршавање наставника, професора, учитеља, стручних сарадника и директора постао је неизоставан део целоживотног учења и унапређења квалитета рада запослених у образовању. О свом стручном усавршавању које подразмева како школске, тако и ваншколске активности, мора водити рачуна сваки просветни радник који жели да унапреди свој рад, учини га квалитеннијим, креативнијим, пријемчивијим за данашње ученике.
У просторијама наше школе, 26.12.2015. године, одржан ке семинар РАЗЛИЧИТИ ПРИСТУПИ НАСТАВНИКА И СТРУЧНИХ САРАДНИКА У РАДУ СА ДЕЦОМ СА ПОРЕМЕЋАЈИМА У ПОНАШАЊУ. Циљ семинара је “ повећање спремности наставника и стручних сарадника да препознају проблеме ученика са поремеćајем у понашању и пруже им одговарајуćу подршку, упознавање наставника и стручних сарадника са предлозима за рад са децом са поремеćајем у понашању и поступцима заснованим на когнитивно-бихејвиоралном психотерапијском приступу, који се реализују на креативан начин, унапређивање комуникацијских вештина и сарадње наставника и стручних сарадника са родитељима ученика, развој вештина комуникације наставника и стручних сарадника за рад са одељењем које похађа дете са поремеćајем у понашању, проширивање теоретског знања наставника и стручних сарадника о симптомима, дефиницијама и различитим теоријама које објашњавају узроке поремеćаја у понашању”.
Семинар ТЕШКОЋЕ У УЧЕЊУ ПРЕПРЕКА ИЛИ ИЗАЗОВ одржан је 29. и 30.12. 2015. године, такође у просторијама наше школе. Циљ семинара је “оспособљавање учесника за креирање и употребу алата за идентификацију потешкоćа ученика у учењу и понашању, оспособљавање учесника за израду плана подршке ученику, повеćање компетенција наставника за примену разних мера подршке ученицима,
сензибилизација учесника за препознавање проблема у функционисању групе, оснаживање учесника за вођење разговора са учеником код кога је идентификована потешкоćа у учењу и понашању, упознавање учесника са методама за лакше индивидуално учење, повеćање компетенције наставника за помоć ученицима који имају проблема у учењу, оспособљавање учесника за разумевање позитивног и негативног утицаја психолошке атмосфере у групи на личност ученика, оспособљавање учесника за методе којима можемо пратити испуњење плана подршке ученику. “
Наставници , учитељи ,стручни сарадници и директор наше школе су унапредили компетенције К3 и приоритетне области 1 и 6.